ssl

Rodzaje certyfikatów SSL – jak można dbać o bezpieczeństwo strony?

Większość stron internetowych, na których przekazywane są poufne dane, korzysta już dzisiaj z certyfikatów SSL. Jest to bowiem rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć dane i pieniądze klientów, a także zagwarantować im poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie współpracy. Wśród oferowanych certyfikatów SSL wyróżnić można kilka wariantów. Każdy z nich cechuje się nieco innymi właściwościami i działaniem. Więcej na ten temat można znaleźć poniżej. 

Klasy certyfikatów SSL

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że istnieją aż trzy klasy certyfikatów SSL. Są to kolejno klasy: DV, OV oraz EV – począwszy od najniższego do najwyższego poziomu zabezpieczeń. 

Certyfikaty z klasy DV oferują podstawową formę zabezpieczenia. Ochroną objęte są wszystkie dane transmitowane w danej domenie. Takie samo działanie można spotkać w przypadku certyfikatów OV. Różnica między nimi polega jednak na tym, że podczas weryfikacji (prowadzonej w celu wydania certyfikatu) w przypadku klasy DV pod uwagę bierze się jedynie zgłaszaną domenę, a w klasie OV jest to także wnioskująca firma. Strona z certyfikatem OV jest zatem o wiele bardziej wiarygodna. 

Najwyższy stopień zabezpieczenia oferują certyfikaty z klasy EV. Podczas weryfikacji pod uwagę bierze się zarówno firmę, jak i domenę, a cały proces przebiega bardzo szczegółowo. Stąd też strony posiadające certyfikat klasy EV zapewniają najwyższy komfort i bezpieczeństwo. 

Jak wybrać certyfikat SSL? 

Na jakiej podstawie można dokonać wyboru właściwego certyfikatu SSL? Przede wszystkim pod uwagę należy brać rodzaj działalności, branży, ilość przekazywanych na stronie poufnych danych, a także rodzaj strony. Zawsze jednak im większy jest stopień zabezpieczeń, tym większe zaufanie wśród klientów. Strona, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo, zapewnia także komfort jej użytkownikom.

Interesuje Cię zakup certyfikatu ssl? Sprawdź na https://domeny.pl/.

0 comments on “Rodzaje certyfikatów SSL – jak można dbać o bezpieczeństwo strony?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *