serwery dedykowane

Własna strona www – od czego zacząć?

Każda osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą doskonale wie, że w obecnych czasach skuteczne prowadzenie biznesu wymaga obecności w internecie. Dlatego tak ważne jest posiadanie własnej strony internetowej. Nie każdy nowy przedsiębiorca jednak wie jak się do tego zabrać.

W pierwszej kolejności konieczne jest wykupienie domeny, czyli adresu strony internetowej. Nie może być to jednak wybór przypadkowy. Domena powinna kojarzyć się z prowadzonym przez nas biznesem i co ważne powinna być łatwo zapamiętywalna. Oznacza to, że adres strony www nie może być zbyt skomplikowany.

Kiedy posiada się już domenę konieczne jest wykupienie hostingu. Hosting to nic innego jak miejsce na serwerze, na którym przechowywane będą wszystkie pliki strony internetowej. Jeśli chodzi o serwer www to możliwości jest tu kilka. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych potrzeb.

Jeśli tworzona strona ma być zwykłą stroną firmową wówczas nie będzie konieczny duży serwer. Wystarczy wybrać jedną z podstawowych opcji, które oferowane są przez firmy hostingowe. Sytuacja zmienia się jeśli potrzeby co do serwera są dużo większe. Np. w przypadku kiedy prowadzony ma być sklep internetowy. Wówczas dużo lepszym rozwiązaniem będą serwery dedykowane. Taki serwer będzie można dopasować do swoich konkretnych potrzeb.

Warto pomyśleć także o kwestiach bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli na stronie gromadzone będą dane osobowe lub realizowane płatności online. Wówczas konieczne będzie także wykupienie do serwera certyfikatu SSL.

0 comments on “Własna strona www – od czego zacząć?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *