hosting www

Własna strona internetowa

Zakładając firmę poza wynajęciem lokalu, czy zatrudnieniem pracowników musimy pomyśleć o reklamie. Same plakaty rozwieszane na mieście, czy rozdawane ulotki to może być mało aby nasza firma kojarzyła się ludziom i chętnie korzystali z naszych usług.

Bezwzględnym minimum jest tutaj strona internetowa. Na takiej stronie możemy umieścić podstawowe dane, czym się firma zajmuje, dane kontaktowe do nas a także na przykład galerie produktów, które oferujemy. Aby nasza prosta strona działała musimy mieć wykupiony serwer a więc hosting www. Jest sporo firm specjalizujących się w tym ale czasem warto poszukać bo może okazać się, że przy kupnie domeny – serwer będziemy mieć za darmo przez rok.

Jeśli planujemy aby nasza firma obsługiwała na przykład zamówienia, czy miała rozbudowaną bazę danych, forum czy wielu użytkowników, musimy zainwestować w certyfikat ssl. Jest to certyfikat, dzięki któremu użytkownik naszej strony może być pewny, że dane które wpisuje na naszej stronie są bezpiecznie przechowywane i nikt ich nie wykradnie. Jest to bardzo ważne i wiele osób na to zwraca uwagę. Certyfikaty takie posiadają nasze skrzynki pocztowe czy konta w banku.

Jeśli ruch na naszej stronie będzie duży i planujmy coś większego, bądź interakcja z użytkownikami będzie duża to warto zainwestować w serwer dedykowany. Jest to usługa dzięki której będziemy mieć do dyspozycji serwer tylko dla siebie. Zapewni nam to większa wydajność strony i jej szybsze działanie. Jeśli chcemy aby firma wyglądała w oczach naszych klientów na stabilną i porządna warto poświęcić trochę więcej pieniędzy na taki serwer.

0 comments on “Własna strona internetowaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *