ssl

Co daje certyfikat SSL?

Chcesz zapewnić bezpieczeństwo swojej stronie internetowej i wszystkim jej użytkownikom? Certyfikat SSL daje Ci prawdziwą gwarancję poufności wszelkich danych, które są przesyłane pomiędzy przeglądarką internetową, z której korzysta dany użytkownik, a konkretną stroną internetową. Instytucja, która ma w swojej władzy wydawanie różnego rodzaju certyfikatów musi na samym początku zatwierdzić dany certyfikat SSL strony www. Ponadto na chwilę obecną już samo objęcie certyfikatem SSL stanowi jedno z kryteriów oddziałujących na pozycję określonej strony internetowej w wyszukiwarce.

Jednakże nie wszystkie certyfikaty SSL dają taką samą gwarancję bezpieczeństwa przebywania na stronie internetowej. Jak się bowiem okazuje tylko certyfikaty SSL EV dają jeszcze dodatkową gwarancję, że stronę, którą odwiedzamy administruje firma, która ją sama założyła oraz że przedsiębiorstwo to rzeczywiście działa na rynku zgodnie z prawem. Jak rozpoznać, czy dana strona posiada właśnie tego rodzaju certyfikat? Otóż, jeśli odwiedzasz stronę www, która jest zabezpieczona certyfikatem SSL EV, wyświetla on nazwę tej firmy tuż obok, której znajduje się zielona kłódka.

Z kolei serwery dedykowane stanowią praktycznie urządzenie, które można bez żadnego problemu dostosować tak, aby było adekwatne do naszych własnych potrzeb. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się, jeśli potrzebne Ci są duże zasoby sprzętowe i najwyższy poziom bezpieczeństwa, który jest oferowany przez sprzęt przeznaczony na Twój własny użytek. Tego rodzaju usługa przynosi przede wszystkim niezależność i maksymalną swobodę w całym procesie zarządzania.

0 comments on “Co daje certyfikat SSL?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *