hosting

Czym się różnią hostingi stron?

Każda osoba, która przynajmniej raz zdecydowała się na postawienie własnej strony internetowej wie, że wybór odpowiedniego hostingu nie jest zadaniem łatwym. Osoba bez odpowiedniej wiedzy może mieć problemy, aby zrozumieć wszystkie różnice oraz zalety i wady każdego z dostępnych na rynku rozwiązań.

Hosting www jest czymś, bez czego żadna strona internetowa nie może się obejść. Istnieją firmy, które oferują go za darmo, ale zdecydowanie lepiej zdecydować się na rozwiązanie płatne. Darmowe oferty pełne są limitów, a poza tym właściciel strony ma nad nią ograniczoną kontrolę. Poza tym dostawca takiego darmowego hostingu może w każdej chwili, zupełnie bez ostrzeżenia i wyraźnej przyczyny, skasować taką stronę internetową.

Komercyjne rozwiązania dostępne są zazwyczaj w trzech opcjach. Podstawowym wyborem wielu początkujących webmasterów jest hosting współdzielony. Polega to na tym, że na jednej maszynie w serwerowni znajduje się wydzielone miejsce dla kilku różnych użytkowników. Minusem tego rozwiązania jest to, że jeśli jeden z tych użytkowników w jakiś sposób obciąża serwer, to wpływa to negatywnie także na pozostałe strony, przez co mogą ładować się wolniej.

Nieco lepszym wyborem wydaje się być serwer vps, czyli wirtualny serwer prywatny. Tu, w ramach jednego serwera, każdy z użytkowników posiada jakby odrębną instalację dla swoich potrzeb. Dzięki czemu serwer taki posiada większą wydajność i użytkownicy nie wpływają nawzajem na siebie.

Serwery dedykowane jako jedyne dają niemal nieograniczone możliwości. Pojedynczy serwer użytkowany jest tylko i wyłącznie przez jednego klienta.

0 comments on “Czym się różnią hostingi stron?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *