Playing Smartphone in a Dark

Jak żyć bez internetu?

Dziś nie do pomyślenia jest, żeby mógł zniknąć internet. Ludzie i całe instytucje są od niego tak uzależnione, że ciężko sobie wyobrazić świat bez niego. 
Gdyby nie było wcale internetu, nikt nie musiałby się martwić o to, czy jego strona internetowa jest bezpieczna, czy wystarczyło zastosować protokół SSL, czy też jest to zbyt małe zabezpieczenie? Takie zmartwienia w ogóle by nie istniały.
Zapewne brak internetu wydaje się nam niemożliwy, a czy wyobrażamy sobie, chociażby jakieś ograniczenie w dostępie? Co by było, gdyby nie istniał tani hosting? Czy średnie i małe przedsiębiorstwa mogłyby się rozwijać bez reklam w sieci, bez swojej własnej strony internetowej? Zapewne byłoby to możliwe, jednak trudno to sobie teraz wyobrazić.
A gdyby tak pójść w zupełnie innym kierunku? Czy można sobie wyobrazić, że kiedyś każdy będzie posiadał swój własny serwer dedykowany? Że każdy będzie się rodził i od razu zostanie mu przypisana własna przestrzeń serwerowa? Trudno i to sobie wyobrazić, ale chyba jest to prostsze niż brak internetu lub jego reglamentacja.
To znak, że społeczeństwo dało się złapać zupełnie w sieć, jaką stanowi internet. Są przecież ludzie cierpiący na uzależnienie od korzystania z internetu. To bardzo poważny problem naszej cywilizacji i jeśli nie zostanie rozwiązany, może się skończyć koniecznością zlikwidowania sieci internetowej.

Więcej na: https://domeny.pl/certyfikaty-ssl.html

0 comments on “Jak żyć bez internetu?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *