wadwa

Jaki serwer wybrać na początek?

Wybór serwera na którym umieścimy stronę internetową wydaje się niezbyt skomplikowaną czynnością. Owszem, taką czynnością nie będzie w przypadku osób, które są za pan brat z rozwiązaniami internetowymi – posiadaczami strony internetowej, bloga czy portalu. Inaczej sprawa ma się z osobami niedoświadczonymi w tej dziedzinie.

W ich mniemaniu rozwiązania drogie są zawsze bardziej wydajne i skuteczniejsze. Nie zawsze tak jest. Nie każdy serwer dedykowany będzie spełniał pokładane w nim nadzieje. Przez pewien okres będzie rozwiązaniem, które powodować będzie znaczące koszty – dzierżawa serwera dedykowanego to koszt kilkuset złotych miesięcznie. W skali roku rośnie więc do kilku tysięcy. Stąd też serwery dedykowane polecane są dopiero biznesom dojrzałym, mającym dużą rzeszę użytkowników np. portalom społecznościowym.

Prowadząc choćby niewielki sklep internetowy (niewielki tzn. zawierający jedynie kilkanaście/kilkadziesiąt produktów) w zupełności wystarczy średnio wydajny serwer przeznaczony pod sklep internetowy. A takie oferty już w polskim internecie można znaleźć za niewielką cenę. Mówiąc stricte o działalności w sieci nie możemy zapomnieć o witrynie internetowej przez którą docierać będą klienci i realizowane będą zamówienia. Niezbędnym staje się więc odpowiedni hosting domen za pośrednictwem którego wybierzemy adres dla naszego sklepu internetowego – najlepiej kojarzący się wyłącznie z naszą marką.

0 comments on “Jaki serwer wybrać na początek?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *