vps4

Serwery dedykowane i VPS na hosting WWW

Jeżeli myślałeś kiedyś o własnej stronie internetowej to z pewnością wiesz, że oprócz samego wykonania tejże strony trzeba ją także gdzieś umieścić, tak, by każdy chętny odwiedzający miał dostęp do jej zasobów.

Jeżeli chodzi o hosting WWW, istnieje wiele darmowych ofert tego typu, są one jednak mocno ograniczone. Pojemność dyskowa jest niewielka, limit transferu może szybko się skończyć, a co najgorsze, strona taka będzie wzbogacona o uciążliwe i rujnujące jej prezencję reklamy. Jeżeli więc chcesz, by Twoja strona wyglądała naprawdę profesjonalnie (na przykład jest to strona firmy, którą prowadzisz), musisz zdecydować się na ofertę komercyjną.

vps3

W tym wypadku do wyboru masz serwer dedykowany bądź tak zwane serwery VPS, czyli współdzielone. Jaka jest różnica? Mianowicie taka, że decydując się na to pierwsze rozwiązanie otrzymujesz do dyspozycji całą maszynę, na której postawiony jest serwer, możesz ją dowolnie konfigurować i korzystać z jej pełnej mocy obliczeniowej. Rozwiązanie takie jest bardzo stabilne, ale i sporo kosztuje. Serwer współdzielony to z kolei wirtualnie wydzielona część maszyny serwerowej, z której jednocześnie korzysta wielu użytkowników podobnych do Ciebie. Jest on o wiele tańszy, może i mniej stabilny, ale dla podstawowych zastosowań z pewnością wystarczy. Sprawdź ofertę tanich serwerów VPS na stronie Domeny

0 comments on “Serwery dedykowane i VPS na hosting WWWAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *