strony10

Usługi hostingowe

Jeżeli powiemy o tym, że dostawca usług internetowych udostępnia nam zasoby serwerowni, będziemy mówić, że jego działanie to tak zwany hosting. Sama serwerownia to nic innego, jak miejsce gdzie pracują komputery, które to umieszczone są w specjalnych szafach. Tu mówimy o sieci komputerowej przekazującej sobie wzajemnie informacje i udostępniającej zasoby w oparciu o stosowne oprogramowanie.

strony6Bezpośrednio z hostingiem na pewno wiąże się pojęcie serwera dedykowanego. Czyli tak zwanego serwera wydzielonego. Tenże wiąże się z takim pojęciem, jak hosting www. Jest tak dlatego, że serwer dedykowany dotyczy takich usług internetowych, jak czat i dowolne aplikacje, poczta, radia i telewizje internetowe, strony WWW itp. Innymi natomiast rozwiązaniami okazują się być serwery vps. Te możemy, a w zasadzie powinniśmy nazwać prywatnymi.

strony10Zarówno przy korzystaniu z jednych, jak i drugich ponosimy koszty. Co ciekawe w przypadku serwerów VPS mamy kilka dostępnych pakietów. Mogą one się charakteryzować na przykład danym okresem na jaki to będzie opiewać usługa. Dodatkowo na starcie możemy skorzystać z jakiegoś tańszego i mniej zaawansowanego pakietu. Jednakże droższe rozwiązanie jest tutaj o wiele bardziej wydajne i mamy tutaj o wiele więcej możliwości. Dlatego to, że płacimy i nie korzystamy z rozwiązań tańszych, czy choćby darmowych, bo i takie są, oznacza, iż otrzymujemy bardzo dobrą i w zasadzie bezkonkurencyjną usługę.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

domeny logo

0 comments on “Usługi hostingoweAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *