Świat informatyki

Świat informatyki na dobre wkroczył już do naszego świata. Z roku na rok coraz więcej słyszymy na temat informatyzacji świata i zmian jakie może to za sobą nieść. A wbrew pozorom zmiany te są i będą ogromne.

mobile-phone-630413_640To co dzieje się w świecie najnowocześniejszych technologii ma bezpośrednie przełożenie na nasze życie. Dziś nie wystarczy już wiedzieć co to jest laptop, komputer, internet, czy przeglądarka internetowa. W dobie dzisiejszej komputeryzacji całkowicie powszechne stały się takie pojęcia jak serwery dedykowane, czy serwery wirtualne, czy podpis elektroniczny.
W zasadzie wpływ takich rzeczy, jak podpis elektroniczny należy mierzyć w pozytywach. Wpływ informatyzacji jest bardzo dobry i nikt nie może tego podważać. Dzięki używaniu takich rzeczy jak serwery dedykowane nasze życie stało się dużo prostsze. Pewne rzeczy, które jeszcze kiedyś trzeba było wykonywać ręcznie, dziś robią za nas komputery. Serwery wirtualne pozwoliły w zdecydowanej mierze przenieść nasze życie do interentu. Dzięki temu łatwiej nam się pracuje i przede wszystkim możemy robić to dużo skuteczniej i szybciej.
globe-107394_640Rewolucja internetowa miała także ogromny wpływ na świadczenie usług publicznych. Tutaj nie mają większego znaczenia ani serwery dedykowane ani serwery wirtualne. Ogromny przełom w tym zakresie przyniósł podpis elektroniczny. Pozwolił on na świadczenie usług publicznych przez urzędy za pomocą internetu. Owy podpis elektroniczny powoduje, że wiele spraw urzędowych możemy załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. Załatwienie dowodu rejestracyjnego samochodu, wydanie pozwolenia na budowę, złożenie skargi czy wniosku można załatwić za pomocą bezpłatnej platformy w internecie, a podpis elektroniczny traktowany jest jak nasz normalny podpis złożony na papierze.
Przy tej całej fascynacji takimi rzeczami jak serwery wirtualne czy serwery dedykowane oraz postępującą informatyzacją musimy pamiętać o tym, że niesie ono za sobą dużo zagrożeń. Trzeba brać to pod uwagę i ewentualnie je wyeliminowywać. To będzie konieczne jeżeli chcemy, aby taki system informatyzacji świata dobrze funkcjonował.

0 comments on “Świat informatykiAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *