Internetowa Niewiedza

Kiedyś moja babcia zapytała mniej co to jest ten internet. Przyznam szczerze, że nie wiedziałem co wtedy jej odpowiedzieć. Zacząłem tłumaczyć coś o globalnej sieci, sieci połączeń i tak dalej.

keyboard-417092_640Niewiele z tego wówczas zrozumiała i w sumie nie dziwię się, ponieważ po pierwsze nie potrafiłem jej tego za dobrze wytłumaczyć, a po drugie to sam nie potrafię za wiele na temat internetu powiedzieć.
Jak każdy laik mam do czynienia z globalną siecią. Moja wiedza ogranicza się jednak do kilku podstawowych kwestii. Nie wiem czy jest tak zwany hosting www, czy do czego może służyć serwer vps i czym on różni się od normalnego serwera. Swoją drogą czym jest taki „normalny” serwer to też do końca nie wiem, a na pewno nie byłbym w stanie podać jego definicji. Nikomu nie byłbym w stanie wytłumaczyć także czym jest podpis kwalifikowany, choć to stwierdzenie obiło mi się gdzieś o uszy. Jednak podać definicję czym jest podpis kwalifikowany byłoby mi piekielnie trudno.man-475559_640
Mimo, że moja internetowa niewiedza jest na pewno duża większość informatyków zanosiłaby się ze śmiechu. Nie ma zamiaru jednak zupełnie się tym przejmować. Nie jestem specjalistą w tym temacie i nie będą się wymądrzał na temat globalnej sieci i jej funkcjonowania. Niech odpowiednie stanowiska w tej kwestii zajmują osoby, które naprawdę się na tym znają.

0 comments on “Internetowa NiewiedzaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *